"Kalėdų dvasia alsuojanti Vokietija"

    Žiemos atostogoms siūlome išsinuomoti kemperį ir aplankyti Kalėdines muges Vokietijoje, kurios nuo lapkričio pabaigos iki pat Kalėdų alsuoja išskirtine žiemos švenčių dvasia. Karšto vyno aromatas, šventinis šviesų spindesys bei Kalėdinės muzikos garsai. Visa tai žavingoje Vokietijos miestų ir miestelių senamiesčių istorinėje aplinkoje... Čia iš tiesų galima pajusti nepakartojamą Kalėdinio laikotarpio dvasią.
   Praeitais metais patys keliavome po Kalėdinę Vokietiją. Buvom susidarę maršrutą, kuriuo norime čia pasidalinti. Gal jis pasirodys vertas dėmesio ir Jums.
   Į žemiau esantį žemėlapį sukėlėme kelionėje praversiančią informaciją. Jame išdidinę tam tikrą maršruto tašką, rasite nurodytas tikslias aplankytų miestų senamiesčių ir kemperių stovėjimo aikštelių vietas, bei kitas naudingas nuorodas. Paspaudę ant žemėlapyje esančių ikonų, rasite papildomą informaciją apie Jus dominantį objektą. Pavyzdžiui prie miestų (pažymėti raudonais kvadratais) yra nuorodos į jų internetinius puslapius. Prie kemperių stovėjimo aikštelių (pažymėtos mėlyna "P" raide) rasite jų GPS koordinates, informaciją apie kainas ir galimybę jose prisijungti prie elektros ar pasipildyti vandens atsargas.
 
 
   Trumpai apie maršrutą:
   1. Drezdenas (Vilnius - Drezdenas apie 1070 km.)
   Tarsi feniksas iš pelenų prisikėlęs po per Antrąjį pasaulinį karą patirto miestą suniokojusio bombardavimo, Drezdenas vėl iš naujo kelią pasigėrėjimą savo kultūrine didybe. Drezdene vykstanti ryški ir spalvinga Kalėdinė mugė „Striezelmarkt“  yra seniausia Kalėdinė mugė Vokietijoje. Daugiau informacijos apie "Striezelmarkt" ir kitas Kalėdines muges vykstančias Drezdene rasite čia, apie patį miestą čia. Apsistoti galima kemperiams skirtoje parkavimo aikštelėje "Bluherpark". GPS koordinatės: Š 51°02‘39“ R 13°44‘37“
   2. Bambergas (Drezdenas - Bambergas apie 290 km.)
   Miestas didžiuojasi puikiai išsilaikiusiu senamiesčiu, kuris  yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Įstabi architektūra, kurioje atsispindi tūkstantmetė miesto istorija. Daugiau informacijos apie Bambergą čia, apie Kalėdinę mugę Bamberge čia. Apsistoti nakčiai galima kemperiams skirtoje stovėjimo aikštelėje Rhein-Main-Donau-Damm gatvėje (12 eurų/para, elektra, vanduo už nedidelį papildomą mokestį). GPS koordinatės: Š 49°53‘09“ R 10°54‘10“.
   3. Niurnbergas (Bambergas – Niurnbergas apie 65 km.)
   Antras pagal dydį Bavarijos miestas, buvusi Šventosios Romos imperijos sostinė. Čia vyksta viena populiariausių Kelėdinių mugių Vokietijoje – “Christkindlesmarkt”. Taip pat būdami Niurnberge galite pasižvalgyti po didingą Kaiserburgo pilį, pasivaikščioti puikiai atrestauruotu senamiesčiu, aplankyti vietas, menančias Trečiojo Reicho laikotarpį ar skirti laiko vienam kitam muziejui. Daugiau apie Niurnbergą čia, apie įžymiąją Kalėdų mugę šiame mieste čia . Apsistoti galima nemokamoje stovėjimo aikštelėjė (be kemperiams skirtų patogumų) esančioje prie Munchener /Alfred-Hensel- Weg gatvių sankirtos. Iš čia geras susisiekimas visuomeniniu transportu su miesto centru. GPS koordinatės: Š 49°25‘22“ R 11°06‘26“.
   4. Rotenburgas prie Tauberio (Niurnbergas – Rotenburgas prie Tauberio apie 100 km.)
   Miestas išlaikęs viduramžišką dvasią. Gynybinės sienos ir fachverkinė architektūra suteikia jam ypatingos romantikos. Advento laikotarpiu šurmuliuojanti “Reiterlesmarkt” mugė yra išlaikiusi senas vokiškas tradicijas. Daugiau apie Rotenburgą prie Tauberio čia, apie Kalėdinę mugę jame čia. Apsistoti galima kemperiams skirtoje parkavimo aikštelėjė Nordlinger gatvėje netoli vienų iš gynybinės miesto sienos vartų (10 eurų/para, elektra, vanduo už nedidelį papildomą mokestį). GPS koordinatės: Š 49°22‘57“ R 10°11‘19“. Brangesnis, bet jaukesnis variantas nakvynei yra netoli miesto esantis kempingas “Tauberromantik”. 
   Iš Rotenburgo prie Tauberio toliau siūlome keliauti “Romantiškuoju keliu” laikantis pietų krypties ir aplankyti dar du viduramžiškus miestelius - Dinkelsbiulį ir Nordlingeną. Abiejuose Advento laikotarpiu taip pat vyksta žavingos Kaledinės mugės.
   5. Dinkelsbiulis (Rotenburgas prie Tauberio – Dinkelsbiulis apie 45 km.)
   Kaip ir Rotenburgas prie Tauberio šis miestas yra apjuostas išlikusia gynybine siena.Turi panašią viduramžiais alsuojančią dvasią ir, tiesą sakant, yra gerokai autentiškesnis už savo netolimą kaimyną. Miestelis beveik nenukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą (tuo tarpu 45 proc. Rotenburgo prie Tauberio buvo sugriauta). Daugiau apie miestą čia, apie mugę jame čia. Nemokamą kemperiams skirtą stovėjimo aikštelę (be kemperiams skirtų patogumų) galite rasti Monchsrother gatvėje, visai šalia senamiesčio. GPS koordinatės: Š 49°03‘52“ R 10°19‘31“.
   6. Nordlingenas (Dinkelsbiulis – Nordlingenas apie 35 km.)
   Miestas įsikūręs prieš milijonus metų meteorito išmušto kraterio dauboje. Nordlingenas, kaip ir Dinkelsbiulis ir Rotenburgas prie Tauberio yra juosiamas išlikusios gynybinės sienos ir taip pat kaip pastarieji gana ryškiai spinduliuoja romantišką atmosferą (šie trys miestai yra vieninteliai miestai Vokietijoje, kurie turi pilnai išlikusias gynybines sienas). Daugiau apie Nordlingeną čia, apie mugę čia. Apsistoti nakčiai galima nemokamoje kemperiams skirtoje parkavimo aikštelėje Kaiserwiese/ Innerer Ring gatvių sankirtoje (elektra, vanduo už nedidelį papildomą mokestį). GPS koordinatės: Š 48°51‘20“ R 10°29‘03“
   Lankantis Nordlingene, taip pat verta nuvykti prie netoliese (apie 20 km.) esančios Harburg pilies. Tai viena įspūdingiausių išlikusių viduramžių pilių Vokietijoje. Nors žiemos laikotarpiu patekti į pilies vidų negalima, apžiūrėti didingą jos išorę tikrai įdomu.
   Tam kartui Kalėdų per akis... Namo…
   7. Vilnius (Nordlingenas  - Vilnius apie 1490 km.)
 
P.S. Nuomojamas kemperis turi šiuolaikinę autonominę šildymo sistemą. Galėsite reguliuoti šildymo intensyvumą pagal savo poreikius ir tikrai nesušalsite. Komfortabiliam miegui viena iš šilto oro pūtimo angų yra išvesta alkovoje. Žiemos sezonui į nuomos kainą įskaičiuoti net du pilni 11 kg. talpos dujų balionai, kurių turėtų pakakti šildymui ir ilgesnės kelionės metu. Nuomojamo kemperio nuotekų bakas yra izoliuotas nuo šalčio. Kemperis „apautas“ žieminėmis padangomis ir yra pasiruošęs žiemos kelionėms.
 
Gero kelio!