"Kempingai Kroatijoje. 1 dalis"

Jei turite planų išsinuomoti kemperį ir aplankyti Kroatiją, čia rasite keletą nuorodų į kempingus, esančius netoli Zagrebo, Plitvicų ežerų NP bei Dalmatijos regione prie Zadaro. Kelionė po Kroatiją kemperiu ar automobiliu yra geriausias būdas, jei norite iš tiesų pažinti šią šalį, pamatyti išskirtinį jos gamtos grožį, turtingą kultūrinį paveldą, įstabius miestus bei pasimėgauti gražiausio Adrijos jūros pakrantės ruožo teikiamais malonumais. 

ZAGREBAS.  Netoli Karlovaco yra labai giriamas kempingas „Slapič“. Kroatijos kempingų sąjungos jis yra įtrauktas į geriausių Kroatijos kempingų sąrašą. Iki Zagrebo apie 50 km. Netoli kempingo esančiame miestelyje yra gelž. stotis iš kurios į Zagrebą galite nuvykti traukiniu. Tad, jei planuojate aplankyti Kroatijos sotinę, šią išvyką galite susiplanuoti iš  „Slapič“ kempingo.
PLITVICŲ EŽERŲ NPNuo Karlovaco iki Plitvicų ežerų NP apie 80 km. Pakeliui galite stabtelėti Rastoke kaimelyje (Slunj) su vandens malūnais ir kriokliais dažnai vadinamais "mini Plitvice". Patį Plitvicų ežerų NP aplankyti būtina. Patartina į jį atvykti anksti ryte, kai parkas dar nėra sausakimšas turistų. 
Kempingai netoli Plitvicų ežerų NP: „Korana“ kempingas. Yra arčiausiai NP (apie 6 km.). Labai didelis, gali talpinti iki 2500 žmonių, dėl to gana triukšmingas. Jei labiau trokštate ramybės, geresnis variantas būtų „Borje“ kempingas. Jis ne toks didelis, įsikūręs miškingoje vietovėje. Iki įėjimo į Plitvicų ežerų NP – 15 km. Dar vienas vertas dėmesio, netoliese esantis, kempingas yra „Turist". Nuo jo iki NP apie 8 km.
ZADARAS.  Plitvicų ežerų NP – Zadaras apie 140 km. Verta aplankyti patį Zadarą, Paklenicos NP (įspūdingi kanjonai).
Keli kempingai netoli Zadaro: “Holiday Resort Zaton”  -  mega kempingas, didžiulis poilsio kompleksas. Kaina nemaža lyginant su įprastais kempingais, bet vieną tokį kelionėje, kad žinotum kas tai yra, gal ir vertėtų aplankyti. Jei keliaujate su vaikais, čia jiems tikrai patiks. Patenka tarp 30 geriausių Europos kempingų. Paprastesnis variantas, bet su gerais atsiliepimais - "Peroš" kempingas. Jis visai netoli minėto “Holiday Resort Zaton”.
Nuo šių kempingų iki Zadaro apie 15 km.  Kursuoja autobusas, arba galite nuvažiuoti dviračiu.  Paklenicos NP taip pat netoli (apie 50 km.). Visai šalia (apie 2 km.) yra Nin miest. Seniausias  karališkas Kroatijos miestas, garsus savo mažiausia pasaulyje katedra.
 
Jei  dar liko atostogų laiko, siūlome toliau keliauti Dalmatijos pakrante link Šibeniko ir Splito regionų.
Antroje "Kempingų Kroatijoje"  dalyje,  įkelsime kelias nuorodas į šiuose regionuose esančius kempingus.
 
Kelionėje patartina turėti dviračius, nes nuo kempingų iki kai kurių lankytinų vietų atstumai jais lengvai įveikiami.
Prieš kelionę įsitikinkite, ar Jūsų kelionės laikotarpiui nebūtina išankstinė kempingų rezervacija.
Siūlomi kempingai yra subjektyvi mūsų nuomonė. Jei Jums jie atrodo ne visai pateisinantys Jūsų lūkesčius, daugiau informacijos apie kempingus Kroatijoje galite rasti čia:
http://www.camping.hr/;
http://www.topcamping.hr/;
http://www.campingcroatia.net
Septyni pažintiniai maršrutai kelionėms kemperiu po Kroatiją - http://www.camping.hr/camping-croatia/camper-van
Apie pačią Kroatiją labai daug naudingos informacijos galite rasti oficialiame šios šalies turistiniame puslapyje - http://croatia.hr/
 
Gero kelio!