"Ruduo - puikus laikas kemperiauti"

   Nuo 08. 25 d. mažėja kemperio nuomos kaina, o rugsėjo ir spalio mėnesiai yra puikus laikas kemperiauti Europos pietuose. Vasaros sezonas baigiasi, turistų srautai gerokai sumažėja, kainos nusileidžia iš vasaros aukštumų, o oras vis dar maloniai švelnus. Rugsėjį Viduržemio jūros paplūdimiai dar tokie pat saulėti, kaip vasarą, o sunokę vaisiai ir kitos rudens gėrybės nugula ant stalų, tai idealus laikas keliauti gurmanams. Prasideda spalvingų vynuogių derliaus švenčių metas... 
   Rudenėjant labiausiai verta aplankyti kurią nors iš pietinės Europos šalių. Pateikiame keletą užuominų.
   Italija:  Venecijoje galite pamatyti įžymiąją „Regata Storica“ vykstančią rugsėjo pirmą sekmadienį. Čia galite pasigrožėti Didžiuoju Kanalu lenktyniaujančiais išpuoštais laivais, kurių įgulų apranga primena praėjusius laikus. Ruduo taip pat geras laikas aplankyti Toskanos kalvas su jos viduramžiškais miesteliais. Arezzo mieste galite stebėti riterių turnyrą – „Giostra del Saracino“. Per šventę visas miestelis alsuoja viduramžių dvasia. Tai vienas populiariausių festivalių rengiamų Toskanoje. Taip pat šiuo metų laiku Italijoje galėsite aplankyti jaukias vietinės reikšmės rudeninio derliaus šventes su vyno degustacijomis. Turėsite didesnę galimybę pajusti tikrąją, o ne turistinę Italiją.
   Prancūzija: Ryškiausias įvykis Prancūzijoje rugsėjo mėnesį – be abejo vynuogių derliaus nuėmimo pradžia. Nėra blogo laiko lankyti vynuogynus, bet be abejo vienas iš geriausių yra derliaus nuėmimo metu, kai vyksta su tuo susijusios šventės, vyno degustacijos. Galite aplankyti vynuogynus centrinėje šalies dalyje – Burgundijoje ir Luaros slėnyje (nepraleisdami progos pamatyti ir žavingas šio slėnio pilis) ar tiesiog pasimėgauti kuria nors iš daugybės su vyno gamyba susijusių švenčių, vykstančių visoje šalyje. Prancūzijos Rivjeroje rugsėjį vis dar maudynėms tinkamas, saulėtas ir šiltas oras, tad čia galite mėgautis tipiškomis vasaros atostogomis nepermokėdami ir turėdami aplink save daugiau laisvos erdvės. 
   Spalio mėn. -  puikus laikas aplankyti Elzasą. Čia tuo metu minima vynuogių derliaus nuėmimo pabaiga. Nuostabus laikas, keliaujant  žymiuoju Elzaso vyno keliu, aplankyti šią progą pažyminčius šio regiono vynuogynus ir jaukius miestelius.
   Ispanija: Šiltas pietų klimatas daro Ispaniją idealia vieta atostogoms rudenėjant. Net ir šiauresnėse jos dalyse rudens pradžioje laikosi vasariški orai. Galite puikiai leisti laiką Costa Brava paplūdimuose. Taip pat rugsėjo mėn. galite sudalyvauti didžiausiame Barselonos festivalyje -  Festa de la Mercè (rugsėjo 19-24 d.), kurio metu galite pamatyti „Els Castellers“ - seną tradiciją turinčią bokštų iš žmonių statybą.   
   Ruduo - geras laikas aplankyti Centrinėje Ispanijos dalyje esančius, į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktus, miestus, tokius kaip Segovija, Salamanka, Avila ar Toledas, kuriuose atrodo, kad kiekvienas akmuo kalba apie praeitį.
   Kroatija: Rugsėjis taip pat puikus metas aplankyti šią šalį. Vasaros kaitra nuslūgsta, o Adrijos jūra dar šilta. Žmonių gerokai sumažėja, sunoksta daugybė Viduržemio regiono vaisių (figos, vynuogės, alyvuogės ir t.t.). Didieji pajūrio miestai – Zadaras, Splitas, Dubrovnikas šiuo metų laiku siūlo gyvą kultūrinį gyvenimą, juose visada rasite ką veikti, net jei orai kartais subjurtų. O saulėtomis dienomis galite mėgautis maudynėmis ar nuostabia gamta, aplankant kurį nors iš Kroatijos nacionalinių parkų.
   Tad jei vasaros metu neištaikėte laiko atostogoms, niekas dar neprarasta. Rugsėjį ar net spalio mėn. galite pasivyti vasarą Europos pietuose! Gero kelio.