"Saksonijos Šveicarija"

   Pavasariui artėjant siūlome pagalvoti apie maršrutą kemperiu po Saksonijos Šveicariją. Žygiai pėsčiomis po smiltainio kalnus, nuo kurių atsiveria nepakartojamos panoramos, ar galimybė prasinešti palei Elbę vedančiais dviračių takais nepaliks abejingų visų, kurie mėgstą aktyvų poilsį.
   Dienos žygiai po kalnus - geriausias būdas pažinti Saksonijos Šveicariją. Jos gamtovaizdžiui būdingi per tūkstantmečius erozijos suformuoti keisčiausi uolų dariniai žavi savo formomis. Įžymusis Bastėjos tiltas, stačios  Schrammsteine uolos, stalo formos kalnai tokie, kaip Lilienstein ar Pfaffenstein, išraižyti slėniai bei gilūs tarpekliai formuoja nepaprastai grąžų Saksonijos Šveicarijos Nacionalinio Parko kraštovaizdį.
   Po žygių pėsčiomis gamtos vaizdais galima mėgautis plaukiant senoviniu garlaiviu Elbe ar valtimis Kirnitzsch upe. Taip pat patartina aplankyti Konigstein tvirtovę bei keletą kitų šalimais esančių puikių pilių ar barokinių rūmų su įmantriais sodais. Pasižvalgyti po jaukius miestelius, aplankyti netoliese esančius  Drezdeną, kitaip dar vadinamą Florencija ant Elbės krantų, ir Meiseną, garsų čia kuriamais porceliano dirbiniais.
   Įkeltame žemėlapyje sužymėti objektai, kurie mums pasirodė labiausiai verti dėmesio šiame regione. Jums belieka atsirinkti, kuriuos iš jų savo kelionės metu norėtumėte aplankyti. Po žemėlapiu rasite ikonų paaiškinimus.

   Geltoni namukai - kempingai. Kempingų pasirinkimas Saksonijos Šveicarijoje gana nemažas. Žemėlapyje, paspaudę ant kempingų ikonų, surasite internetinius jų puslapių adresus ir galėsite išsirinkti, kurie kempingai geriausiai atitinka jūsų poreikius. Iš esmės visas įžymiausias Saksonijos Šveicarijos vietas įmanoma aplankyti apsistojus kuriame nors viename iš nurodytų kempingų. Nors mūsų subjektyvia nuomone vertėtų išbandyti bent du ar tris, kad išsirinkt geriausią kitam kartui :)
   Mėlyna „P“ raidė -  kemperių stovėjimo aikštelės. Aikštelės, kuriose su kemperiu galima apsistoti nakčiai (ar kelioms). Kai kurios aikštelės yra mokamos, kitose galima stovėti nemokamai. Vienose yra galimybė prisijungti prie elektros, užsipilti vandens, išsileisti nuotekas ar net pasinaudoti dušu, kitose patogumai minimalesni ar jų iš viso nėra. Žemėlapyje, paspaudę ant tam tikros kemperių stovėjimo aikštelės ikonos, surasite papildomą informaciją. Taip pat prie kiekvienos aikštelės informacijos yra nurodytos ir jos GPS koordinatės.
   Rusva „P“ raidė - automobilių stovėjimo aikštelės. Sustojimui aplankyti tam tikras vertas dėmesio vietas (ne nakčiai). Apie kai kurias aikšteles nepavyko rasti tikslios informacijos ar jose galima stovėti kemperiams, tad nesame visiškai tikri ar visose pavyktų jį priparkuoti. Tačiau netoli kiekvienos iš žemėlapyje nurodytų automobilių aikštelių yra kempingas ar kemperiams skirta aikštelė, tad bet kokiu atveju padėtis neturėtų būti be išeities. Žemėlapyje, paspaudę ant tam tikros automobilių aikštelės ikonos, surasite informaciją apie ją ir jos GPS koordinates.
   Mėlyni kalnai - vaizdingos gamtos vietos. Saksonijos Šveicarijos grožis geriausiai atsiskleidžia žygių pėsčiomis po kalnus metu. Didelį žygių maršrutų pasirinkimą galite rasti čia.
   Mėlynos vandens bangelės - vaizdingi plaukimai upėmis. Įdomi atrakcija yra plaukimas valtimis Kirnitzsch arba Kamenice (Čekija) upėmis. Daugiau informacijos - paspaudus ant jų ikonų žemėlapyje. Taip pat plaukimas senoviniu garlaiviu kuria nors pasirinkta Elbės atkarpa (pavyzdžiui: Konigstein – Stadt Wehlen). Daugiau informacijos apie plaukimo kainas ir atkarpas galite rasti čia.
   Raudona žvaigždutė - pilys (rūmai, tvirtovės). Paspaudę ant dominančių pilių ikonų rasite nuorodas į jų internetinius puslapius. Jei planuojate aplankyti keletą iš pilių, vertėtų įsigyti „Schlosserland karte“. Apie ją daugiau informacijos galite rasti čia.
   Raudonas kvadratas - verti dėmesio miestai, miesteliai. Paspaudus ant jų ikonų, rasite nuorodas į pastarųjų oficialius internetinius puslapius.
   Žalias apskritimas - verti dėmesio muziejai, miniatiūrų parkai. Paspaudus ant ikonų, rasite jų internetinių puslapių adresus. Iš nurodytų muziejų, mūsų nuomone, verčiausias dėmesio yra Meiseno porceliano muziejus. Žemėlapyje nesužymėti Drezdeno muziejai (Drezdenas su savo puikia architektūra ir įžymiais muziejais vertas atskiro lankytinų vietų žemėlapio. Sudarydami šį maršrutą orientavomės pagrinde į Saksonijos Šveicariją, Drezdene nurodėme tik kemperių stovėjimo aikštelės. Visos jos yra gana arti pagrindinių miesto įžymybių. Daugiau apie Drezdeną galite rasti čia). 
 
   Kelionėje patartina turėti dviračius. Daugiau informacijos apie dviračių maršrutus galite rasti žemėlapyje paspaudę ant dviratininko ikonos.
   Papildomos informacijos apie Saksonijos Šveicariją galite rasti labai informatyviame oficialiame internetiniame puslapyje - www.saechsische-schweiz.de

   Gero kelio!