"Kempingai Kroatijoje 2 dalis"

Antra „Kempingų Kroatijoje“ dalis skirta Dalmatijoje esantiems Šibeniko ir Splito regionams. Abejuose gausu lankytinų vietų -  nuostabių gamtos kampelių, puikių paplūdimių, miestų ir miestelių, žavinčių savo architektūra ir savita dvasia. Kiekvienas čia gali surasti kažką, kas nepaliks jo abejingu ir įsimins ilgam.
Jei važiuosite link Šibeniko nuo Zadaro, patartina rinktis ne greitkelį, o vieną  gražiausių Europos kelių vingiuojantį palei Adrijos pakrantę.
ŠIBENIKO REGIONASZadaras – Šibenikas apie 80 km. Verta aplankyti Šibeniką bei netoliese esančius Nacionalinius parkus.
Šibeniko senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Kornati NP  - Unikalus salynas Adrijos jūroje. Ekskursijos laiveliais į Kornati NP rengiamos iš Zadaro, Šibeniko bei iš mažesnių pakrantės miestelių, esančių tarp jų. Vieno iš tokių ekskursijų organizatorių, plukdančių iš Murter, internetinį puslapį galite rasti čia. Patogioje vietoje, jei planuojate aplankyti Kornati NP, yra kempingas –Holiday Village Jezera-Lovišca”. Įtrauktas į 2013 m. geriausių Kroatijos kempingų sąrašą. Brangokas kaip ir dauguma didesnių kempingų – poilsio kompleksų. Panašus kempingas – poilsio kompleksas yra ir visai netoli Šibeniko – “Solaris Camping Resort”
Krka NP  - kriokliai, kaskados - Skradinski buk, Roški slap, Visovac sala... Netoli įėjimo į Krka NP, Lozovaco miestelyje yra keli nebrangūs kempingai su gerais atsiliepimais – „Camp Marina“ ir „Camp Krka“  Abu kempingai yra visai netoli vienas kito. Apsistoję šiuose kempinguose taip pat galite susiplanuoti dienos išvyką į Šibeniką. Nuo Lozovaco iki Šibeniko apie 12 km. Kursuoja autobusai.
SPLITO REGIONAS. Šibenikas- Splitas apie 100 km. Verta aplankyti Trogirą, Splitą, Brač (Zlatni Rat paplūdimys) ir Hvar salas, Biokovo gamtos parką, Cetina upės kanjoną prie Omišo miesto.
Trogiras. Važiuojant Adrijos pakrante iš Šibeniko pakeliui galite stabtelėti vaizdingame Primošteno miestelyje. Pavažiavę dar šiek tiek pasieksite Trogiro miestą. Senamiestis  įtrauktas į UNESCO  pasaulio paveldo sąrašą. Jis tikrai vertas dienos ar bent jau gero pusdienio. Jei planuojate šiam miestui skirti daugiau laiko, galite apsistoti netoli esančiame Rožac kempinge.
Trogirą galite aplankyti ir apsistoję Splite. Trogiras – Splitas apie 30 km. Iš Splito į Trogirą galima nuvažiuoti autobusu  arba nuplaukti. 
Splito senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jei domina senovės Romos palikimas, keli kilometrai nuo Splito, dabartiniame Soline yra Salonos miesto (Romos laikais buvusio Dalmatijos regiono sostine) liekanos. Kempingas netoli Splito su gerais atsiliepimais – Camping Stobreč Split“. Įtrauktas tarp geriausių Kroatijos kempingų.
Jei  planuotumėte aplankyti Brač salą su įžymiuoju Zlatni Rat paplūdimiu ir praleisti saloje daugiau laiko, galite apsistoti kempinge su gerais atsiliepimais netoli Bol miestelio – „Kamp Kito“. Iš Splito ir Makarskos į Brač salą kelia keltai (keliami ir automobiliai).
Iš Splito važiuojant pakrante link Dubrovniko  prie Omišo (Splitas – Omišas apie 25 km.), galite aplankyti Cetina upės kanjoną bei virš miesto iškilusią Starigrad (Fortica) tvirtovę. Omiše populiari pramoga yra raftingas Cetina, tad, jei turite laiko ir noro, galite jį išbandyti. Nebrangus, nedidelis kempingas netoli Omišo –Camp Ivo“.
Toliau keliaujant Dalmatijos pakrante, netoli Drveniko. (Omišas – Drvenikas apie 65 km.) yra „Male Čiste“ ir „Viter“ kempingai su gerais atsiliepimais. Abu gana patogūs, jei planuojate iš Drveniko keltu keltis į Hvar ar Korčula salas. Taip pat nuo jų netoli iki Biokovo gamtos parko. Čia galite pasivaikščioti po kalnus ar užkilti į Šv. Jurgio viršukalnę - aukščiausią Biokovo GP. Nuo jos atsiveria įspūdingas vaizdas. Kelias, vedantis į ją, siauras ir ekstremalus. Į viršukalnę organizuojamos turistinės ekskursijos minibusais.
Hvar  - daugiausia saulėtų dienų per metus turinti sala Kroatijoje. Verta aplankyti seniausią salos miestą – Stari Grad, taip pat Jelsa, Vrboska miestelius, netoliese esančias Pakleni saleles. Tačiau, be abejo, pagrindinis traukos centras saloje yra Hvar miestas su savo venecijietiška architektūra. Kad jį aplankyti, persikėlus iš Drveniko į Sucuraj (keltų kainos ir laikai), reikia pervažiuoti beveik visą salą (apie 80 km.). Kelias, vedantis per salą, gana vaizdingas, tačiau siauras ir negeriausios kokybės, kai kur net šiek tiek pavojingas, tad vairuotojui mėgautis apylinkių vaizdais ne visada pavyksta. Kempingas prie Hvar – „Camp Vira“. Įtrauktas į 2013 m. geriausių Kroatijos kempingų sąrašą. Prie Jelsa miestelio yra šiek tiek pigesnis kempingas „Camp Grebišce“ su gerais atsiliepimais.
Aplankyti visas išvardintas vietas vienos kelionės metu būtų gana sudėtinga, nes dažną spaudžia laikas. Tad siūlytume išsirinkti tas vietas, kurios jums atrodo labiausiai vertos dėmesio ir skirti joms daugiau laiko, kitas paliekant sekančiam kartui.
Daugiau informacijos apie kempingus Kroatijoje bei pačią šalį galite rasti nuorodose, esančiose pirmos „Kempingai Kroatijoje dalies pabaigoje.
 
Gero kelio!